Polk Audio LSiM 703

High Endové 3 pásmové regálové reprosústavy. Cena za 1ks

Viac detailov

Polk Audio

Novinka

Na objednávku

761,82 € s DPH

LSIM SÉRIA REPROSÚSTAV OD POLK AUDIO

Skutočný zvuk, skutočná zábava.

Navrhli sme jedinečné reprosústavy LSiM série pre tú najlepšiu reprodukciu zvuku, ktorá Vám prinesie pútavý “klasický” zvuk Polk. Pre dosiahnutie tohto cieľa sme museli úplne prepracovať prevodníky zvuku, vyvinúť nové matierály, koncipovať nové štruktúry a celé to zabaliť do novej patentovanej proprietárnej technológie Polk. Výsledkom je séria reprosústav, ktorá poskytuje prekvapivo odvážny, naprosto realistický zážitok z počúvania.

LSiM séria vysoko výkonných reprosústav, je výsledok snahy spoločnosti Polk Audio vytvoriť vynikajúci zvuk, dostupný pre každého.

Použité technológie a vlastnosti reprosústav LSiM:

Dynamic Sonic Engine (stredovýšková sekcia)

  • Srdcom novej série LSiM je kompaktný integrálny modul Dynamic Sonic Engine (DSE) so stredovým reproduktorom a výškovým reproduktorom typu ring radiator. Oba reproduktory sú vstavané do jednej spoločnej ozvučnice (modulu) tak, že sú fázovo zladené v širokom frekvenčnom rozsahu, vďaka čomu majú ako celok vyrovnanú smerovú charakteristiku v najkritickejšom pásme 200 Hz – 2 kHz.

Modifikovaný výškový reproduktor typu ring radiator

  • Predchádzajúci reproduktor tejto koncepcie bol kľúčovým prvkom úspechu pôvodnej série LSi. Avšak ani takto kvalitný menič nebol dostatočne dobrý pre novú sériu LSiM reprosústav. Nový menič má modifikovaný tvar fázového kompenzátoru, viac otvorenú prednú časť panelu a prepracovanú vlastnú membránu pre zvýšenie účinnosti a zlepšenia smerovej charakteristiky.

Oválne hlbokotónové reproduktory

  • Oválny tvar meničov dovolil zväčšenie ozvučovacej plochy pri zachovaní úzkeho čelného profilu ozvučnice. Cievka s veľkým presahom vinutia umožňuje vysokú lineárnu výchylku, čo spolu s vylepšeným chladením cievky znamená predovšetkým značnú zatižiteľnosť meničov a excelentnú reprodukciu najnižších frekvencií.

Membrány Super Cell z prevzdušneného polypropylén

  • Optimálny materiál musí byť ľahký, tuhý a s vysokým vnútorným tlmením. Prevzdušnený polypropylén (Aerated polypropylene – APP) je minerálmi plnený polypropylén, ktorý je v priebehu výroby „nafúknutý“ vzduchom, vďaka čomu sa vytvorí špeciálna vnútorná štruktúra s nízkou hustotou, vysokou tuhosťou a optimálnym vnútorným tlmením. Ako celek je naviac odolný voči vlhkosti, UV žiareniu a teplotným výkyvom.

Záves membrány

  • Záves membrány je zo syntetickej gumy vyladený tak, aby tlmil nežiadúce rezonancie membrány. Naviac je extrémne odolný proti UV žiareniu, teplotným vplyvom a vlhkosti.

Výhybky

  • Špeciálne patentované výhybky Polk Audio umožňujú zachovanie nízkeho počtu filtrov a vysokú zaťažiteľnosť. Použité sú výhradne mylarové a polypropylenové kondenzátory spolu so vzduchovými cievkami. Zobelove filtre a filtre typu pásmová zádrž ďalej optimalizujú impedančné charakteristiky reprosústav.

Ozvučnice

  • Ozvučnica je integrálnou súčasťou konštrukcie novej série reprosústav LSiM. Všetky ozvučnice reprosústav LSiM majú bočné steny z 1“ MDF, 0,75“ na zadnej strane a 1,25“ na prednej strane. Každý reproduktor naviac pracuje vo svojej vlastnej samostatnej komore s nerovnobežnými stenami pre potlačenie stojatých vĺn.

Magnetické mriežky

  • Supertenké 1 mm magnetické mriežky s „nulovou difrakciou“ nemajú takmer žiadny efekt na reprodukciu zvuku, vďaka magnetickému upevneniu naviac predstavujú spoľahlivú a estetickú ochranu reproduktorov.

Bassreflex PowerPort

  • Patentovaná konštrukcia bassreflexu so špeciálnym vyústením PowerPort, vďaka udržaniu laminárneho prúdenia výrazne potlačujú vznik turbulencií, ktoré inak znehodnocujú reprodukciu nízkych frekvencií pri vyšších hlasitostiach štandardných bassreflexových ozvučníc. Ďalším pozitívnym dôsledkom je zvýšenie účinnosti, pretože turbulencie sú vždy spojené s energetickými stratami.
Hmotnosť13,42kg
Rozmery36.99cm x 42.55cm x 22.38cm
Max. citlivosť88dB
Impedancia8 Ohm
Frekvenčný rozsah36Hz-40kHz
Doporučený výkon zosilňovača20-200W na kanál
ReproduktoryStredový: 3 1/4" (8,26cm) super cell polypropylene
Výškový reproduktor1" (2,54cm) ring radiator
Stredobasový reproduktor6 1/2" (16,51cm) super cell polypropylene

Napísať hodnotenie

Polk Audio LSiM 703